cz dePOMOC PRO KRYŠTŮFKA

Všem členům a golfistům dáváme na vědomí, že GOLF CLUB LUBY se zapojil od 22. 6. 2013 na pomoc pro Kryštůfka.

Akce probíhá až do září. Do té doby můžete každý přispět podle svého uvážení do klubové kasičky.
V září proběhne v Sokolově závěrečný turnaj, kde všichni golfové kluby, včetně našeho, předají Kryštůfkovi vybrané peníze v podobě šeku.

I MÁLO MŮŽE POMOCI !!!!!!!!!!!!!!

26. září 2013 byla předána částka ve výši 12.000,- pro Kryštůfka za Golf Club Luby.
Všem dárcům děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kryštůfek se narodil 21.4.2011. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, ale ve 32. týdnu přišla rána z čistého nebe. Na ultrazvuku byl diagnostikován hydrocefalus a podezření na aegenesis corpus callosum, což je chybějící přepážka mezi pravou a levou hemisférou, která zajišťuje komunikaci mezi oběma stranami mozku. Hned po porodu se obě diagnosy potvrdily a ještě k nim přibyla epilepsie, která je často "bonusem navíc" u lidí s poškozením mozku ať vrozeným nebo třeba poúrazovým. Po pár dnech nás propustili z porodnice domů, ale nikdo nedokázal říct, co bude dál. Za tři měsíce jsme se bohužel museli do nemocníce vrátit a Kryštůfek prodělal operaci hlavy, při které mu byla voperována drenáž, která zajišťuje odtok přebytečné tekutiny hromadící se v mozkových komorách do dutiny břišní.

Dnes jsou Kryštofovi dva roky a psychomotoricky je na úrovni asi čtyřměsíčního dítěte. Nemluví, s hračkami si nehraje, ještě ani pořádně nezvedá hlavičku a o lezení nebo dokonce chození nemůže být ani řeč. Proto s ním musím pravidelně cvičit dle Vojtovi metody a 2x týdně jezdíme na hipoterapii. Nedávno jsem se doslechla o lázních Klímkovice, kde provozují KLIM-THERAPY. Jedná se o cvičení na posílení svalstva pomocí speciálních popruhů u dětí s podobným postižením, jako má Kryštůfek. Další lázně s velkou úspěšnosti u dětí i dospělých s pohybovým postižením jsou na Slovensku, centrum ADELI. Tentokrát se jedná o cvičení ve speciálním „kosmickém“ obleku. Obě tyto metody jsou velmi úspěšné, ale jde o nadstandartní terapii, kterou si každý pacient hradí sám. U KLIM-THERAPY se jedná o 87 000 Kč za první čtyřtýdenní pobyt a je třeba jí opakovat každý půlrok po 14-ti dnech za téměř 45 000 Kč. Na Slovensku se cena pohybuje okolo 3000 € za dva týdny bez ubytování a stravy, pouze za terapii. Ráda bych svému dítěti dopřála to nejlepší, ale jako matka samoživitelka si to nemohu dovolit.

Další potřebné věci jako speciální kočárek, polohovací zařízení, autosedačka nebo rehabilitační stůl jsou částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, ale doplatky na ně se opět pohybují v řádech desetitisíců. Obávám se, že tyto věci si bez pomoci různých nadací, sponzorů nebo obyčejných lidí, kterým není lhostejný život handicapovaných lidí, nemůže dovolit téměř nikdo.

Proto tímto děkuji všem, kteří se rozhodli přispět Kryštůfkovy k tomu, aby se co nejvíce přiblížil k normálnímu a plnohodnotnému životu.

www.pomocprokrystufka.cz

21.10.

V sobotu 23.10. se uskuteční poslední oficiální turnaj na úpravu HCP. Přihlášky na www.cgf.cz.

27.9.

Dne 3.10. je hřiště plně obsazené až do 16:30 hodiny.

25.9.2021
MK klubu na rány

O víkendu 25.-26.9. se uskuteční v Lubech dvoudenní Mistrovství klubu 2021. Hřiště bude volné každý den cca po 14:00 hodině.

4.9.2021
Rezervace

3.9. a 4.9. je hřiště obsazené cca do 16:00 z důvodu konání golfových turnajů.

18.8.

V sobotu jste srdečně zváni na nový turnaj v lubském kalendáři "TERCOM OPEN CUP". Přihlášky na www.cgf.cz do pátku 20.8.