cz dePOMOC PRO KRYŠTŮFKA

Všem členům a golfistům dáváme na vědomí, že GOLF CLUB LUBY se zapojil od 22. 6. 2013 na pomoc pro Kryštůfka.

Akce probíhá až do září. Do té doby můžete každý přispět podle svého uvážení do klubové kasičky.
V září proběhne v Sokolově závěrečný turnaj, kde všichni golfové kluby, včetně našeho, předají Kryštůfkovi vybrané peníze v podobě šeku.

I MÁLO MŮŽE POMOCI !!!!!!!!!!!!!!

26. září 2013 byla předána částka ve výši 12.000,- pro Kryštůfka za Golf Club Luby.
Všem dárcům děkujeme.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kryštůfek se narodil 21.4.2011. Celé těhotenství probíhalo bez komplikací, ale ve 32. týdnu přišla rána z čistého nebe. Na ultrazvuku byl diagnostikován hydrocefalus a podezření na aegenesis corpus callosum, což je chybějící přepážka mezi pravou a levou hemisférou, která zajišťuje komunikaci mezi oběma stranami mozku. Hned po porodu se obě diagnosy potvrdily a ještě k nim přibyla epilepsie, která je často "bonusem navíc" u lidí s poškozením mozku ať vrozeným nebo třeba poúrazovým. Po pár dnech nás propustili z porodnice domů, ale nikdo nedokázal říct, co bude dál. Za tři měsíce jsme se bohužel museli do nemocníce vrátit a Kryštůfek prodělal operaci hlavy, při které mu byla voperována drenáž, která zajišťuje odtok přebytečné tekutiny hromadící se v mozkových komorách do dutiny břišní.

Dnes jsou Kryštofovi dva roky a psychomotoricky je na úrovni asi čtyřměsíčního dítěte. Nemluví, s hračkami si nehraje, ještě ani pořádně nezvedá hlavičku a o lezení nebo dokonce chození nemůže být ani řeč. Proto s ním musím pravidelně cvičit dle Vojtovi metody a 2x týdně jezdíme na hipoterapii. Nedávno jsem se doslechla o lázních Klímkovice, kde provozují KLIM-THERAPY. Jedná se o cvičení na posílení svalstva pomocí speciálních popruhů u dětí s podobným postižením, jako má Kryštůfek. Další lázně s velkou úspěšnosti u dětí i dospělých s pohybovým postižením jsou na Slovensku, centrum ADELI. Tentokrát se jedná o cvičení ve speciálním „kosmickém“ obleku. Obě tyto metody jsou velmi úspěšné, ale jde o nadstandartní terapii, kterou si každý pacient hradí sám. U KLIM-THERAPY se jedná o 87 000 Kč za první čtyřtýdenní pobyt a je třeba jí opakovat každý půlrok po 14-ti dnech za téměř 45 000 Kč. Na Slovensku se cena pohybuje okolo 3000 € za dva týdny bez ubytování a stravy, pouze za terapii. Ráda bych svému dítěti dopřála to nejlepší, ale jako matka samoživitelka si to nemohu dovolit.

Další potřebné věci jako speciální kočárek, polohovací zařízení, autosedačka nebo rehabilitační stůl jsou částečně hrazeny zdravotní pojišťovnou, ale doplatky na ně se opět pohybují v řádech desetitisíců. Obávám se, že tyto věci si bez pomoci různých nadací, sponzorů nebo obyčejných lidí, kterým není lhostejný život handicapovaných lidí, nemůže dovolit téměř nikdo.

Proto tímto děkuji všem, kteří se rozhodli přispět Kryštůfkovy k tomu, aby se co nejvíce přiblížil k normálnímu a plnohodnotnému životu.

www.pomocprokrystufka.cz

10.1.2020

Hřiště je stále bez sněhu a je hratelné. Driving je také v provozu.

2.12.

V zimním čase zůstává hřiště v Lubech otevřené pro všechny hráče. I letní greeny zůstávají, jen některá odpaliště jsou zavřena. Klubovna je od 2.12. zavřena. Zimní fee je 150,-. Kasička na fee slouží poštovní schránka. Děkujeme

6.11.

Již platí podzimní sleva na veškeré fee 50%.

5.11.

Dne 27.10. proběhla mimořádná volební VH klubu. S potěšením oznamujeme, že GC Luby má nově zvoleného prezidenta klubu pana Františka Beránka. Blahopřejeme a těšíme se na budoucí spolupráci.

31.10.

O víkendu 2-3.11. se nekoná žádný golfový turnaj.